Ucuz Modeller & Elbise Modelleri > Dekorasyon > Yatak Odası Dekorasyonunda Osmanlı Motifleri

Yatak Odası Dekorasyonunda Osmanlı Motifleri

Son yıllarda televizyon dizileri ile popüler kültürün yakından ilgilendiği bir konu haline gelen Osmanlı kültürü, mimariden dekorasyona birçok farklı alanda insanların ilgi odağı haline geldi. Dekorasyon tasarımcıları uzun zamandır Osmanlı çizgilerini dekorasyon trendlerine yansıtsa da, televizyon dizilerinin etkisi ile son yıllarda bu ilginin tavan yaptığı söylenebilir. Oldukça geniş içerikli bir dekorasyon trendi olan Osmanlı tarzı, saray ihtişamını ve lüksünü yaşatan oldukça iddialı modellere ev sahipliği yapıyor.

Osmanlı Motifli Altın Rengi Yatak Odası TAkımları Yatak Odası Dekorasyonunda Osmanlı Motifleri

ile süslenmiş yatak odası denilince akla altın rengi gelmektedir. Gerçekten de bu renk beyazla buluştuğunda çok güzel görüntüler oluşturmaktadır.

Doğal ahşap öğelerin ince işçilik sayesinde bir “sanat eserine” dönüştüğü Osmanlı tarzı yatak odası dekorasyonu, yatak başlarından elbise dolaplarına tüm yatak odasında padişahlara layık bir atmosfer oluşmasını sağlıyor. Şatafatlı ürünlerin yaygın bir biçimde kullanıldığı Osmanlı tarzı dekore edilmiş yatak odalarında ilgi odağı da yatak başlıkları oluyor. Yatak odası dekorasyonun kalbi olarak nitelendirilen yataklarda oldukça geniş ve gösterişli yatak başlıkları kullanılıyor. Kumaş dokularının da büyük önem taşıdığı yatak odalarında Osmanlı motiflerinin yer aldığı doğal pamuklu ve ipek kumaşlar, rengarenk tüllerin zarafeti ile buluşuyor.

: Osmanlı mimarisinin oldukça geniş seçenek sunmasından yararlanan tasarımcılar yatak odası takımlarında da ince işçiliğin ön plana çıktığı ürünleri tercih ediyor. Çiçek motifleriyle zenginleştirilen renkli tüllerin cibinlik olarak kullanıldığı Osmanlı tarzı yatak odası dekorasyonu, kendinizi sarayda hissetmenizi sağlayacaktır. Metal aksesuarların da yaygın bir biçimde kullanıldığı yatak odalarında büyük boy aynaları ile algısal derinlik arttırılıyor ve mekan çok daha mistik bir atmosfere sahip oluyor.

Osmanlı Motifli Pembe Yatak Odası Yatak Odası Dekorasyonunda Osmanlı Motifleri

Osmanlı motifli mobilyalar bu yıl geri döndü bu pembe renkli tüllü yatak odası takımı oldukça çok rağbet görmektedir.

Osmanlı Motikli Yatak Odası Takımı Yatak Odası Dekorasyonunda Osmanlı Motifleri

Osmanlı motifleri ile süslenen yatak başı dolap vb mobilyalardan oluşan bu yatak odası takımı koyu kahverengi ile mükemmel bir görünüm sergilemektedir.

Osmanlı Motifli Yatak Odası Takımları Yatak Odası Dekorasyonunda Osmanlı Motifleri

Osmanlı mobilyaları denilince yatak odası da dahil oldukça koyu kahvelerin kullanıldığı mobilyalar akla gelir.

Osmanlı Motifli Ucuz Yatak Odası Yatak Odası Dekorasyonunda Osmanlı Motifleri

Bu yatak odasının her yeri Osmanlı motifleri ile süslenmiştir. Duvarından tülüne kadar aynı motiflerle süslenmiş bu yatak odası her şeyi aynı motiflerle süslenmiş olsa da motiflerin güzelliği nedeni ile göze batmamaktadır.

Elbise modelleri ve moda konusunda sitemizi takip edebilirsiniz. Ayrıca bir önceki yazımız olan Yer Minderi Modelleri başlıklı makalemizde yer minderi, yer minderi dekorasyon ve yer minderleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunu Herkes Görsün

Benzer Yazılar:

  • Hiç Benzer Yazı Yok

Gelen Aramalar:

osmanlı motifleri (635),osmanlı yatak odası (207),osmanli yatak odalari (139),osmanlı yatak odası takımları (86),tullu yatak odası (70),osmanlı desenli yatak örtüleri (57),kol ağrısı neden ileri gelir (56),eski yatak odası osmanli (47),osmanlı tarzı yatak odaları (45),saray motifli yatak odası (39)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>