Ucuz Modeller & Elbise Modelleri > Bakım > Kil Maskesi Tarifi

Kil Maskesi Tarifi

Mineral açısından zengin volkanik toprağa kil diyoruz. Mineral açısından zengin olduğundan, maske olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır. Hem besleyici olması hem de cildi temizlemesi açısından çok da faydalıdır. , sivilceler, yağlı ciltler, siyah lekeler de çok başarılı sonuçlar yaratmaktadır.

Kil maskesi uygulaması Kil Maskesi Tarifi

Yüzünüze kil maskesi uygulayarak, sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Öncelikle sitemizde bulunan tariflerin sadece tavsiye niteliğinde olduğunu unutmamanızı herhangi bir tarifi uygularken tüm sorumluluğun size ait olduğunu belirtmek isteriz.

Kil maskesi tarifi 1

100 gr. kadar kil, yarım limon suyu, 2 kaşık gül suyu(saf) iyice karıştırılır ve yüze yayılır. Kili çok sulandırmadan ne de koyu olmayacak bir karışım olmalıdır. Böylece yüzde akmadan kalıp halinde durabilir. Maskeyi yaklaşık 30 dakika kadar bekletip, ılık su ile yıkayın.

Kil maskesi tarifi 2

Üç çorba kaşığı kil, üç kaşık su ile karıştırılır. İçine,  üç damla limon suyu ile üç damla zeytinyağı katılır. Bu karışım yüze bekletilmeden sürülür. Göz çevresi ve dudaklara gelmeyecek şekilde yayıldıktan sonra kuruyuncaya kadar beklenir. Kuruyan maskeyi ılık su ile yıkayarak ciltten çıkarırsınız.

Kil maskesi tarifi 3

3 kaşık kil, yüz losyonu veya papatya özlü su ile macun kıvamına getirin. Bütün yüzü bu maske ile kaplayın. Maskeyi yaparken ne koyu ne de yumuşak olmamasına dikkat edin. Yaklaşık 15-20 dakika kadar bekledikten sonra kili çıkarın ve nemli sıcak bir bez ile cildi, yavaşça silin.

Kil maskesi tarifi Kil Maskesi Tarifi

Kil maskesi ile cildinize sağlık katın. Bunun için uygulayabilirsiniz.

Kil maskesiyle sağlık Kil Maskesi Tarifi

Kil maskesi cildinize sağlık verir. Siz de yüzünüze kil maskesi yapın, pürüzsüz bir cilde sahip olun.

Kil maskesi yapılışı Kil Maskesi Tarifi

Kil maskesini evinizde kendiniz de yapabilirsiniz. Kil maskesi cilfdin yaşlılık etkilerini azaltır.

Kil maskesi Kil Maskesi Tarifi

Kil maskesi tarifleriyle, kemndinize yapacağınız kil maskesini uygulayabilirsiniz. Maske yaparak cildinizi gençleştirin.

Elbise modelleri ve moda konusunda sitemizi takip edebilirsiniz. Ayrıca bir önceki yazımız olan Bitkisel Saç Maskesi başlıklı makalemizde bitkisel maske ve maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunu Herkes Görsün

Benzer Yazılar:

Gelen Aramalar:

kil nedir (63),kil maskesi tarifi (40),toprak kil yapımı (11)

Bitkisel Cilt Bakimi” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>